Najważniejsze urządzenie w twoim warsztacie

Nie bez powodu wyposażenie warsztatu, na przykład samochodowego czy stolarskiego, jest takie ważne – to od niego zależy przebieg wszystkich napraw, ich sprawność czy bezpieczeństwo pracowników biorących w nim udział. Nowoczesne warsztaty samochodowe odwiedzane są przez klientów znacznie częściej oraz znacznie chętniej, ponieważ oznacza to, że idą z duchem czasu oraz to, że znają się na zagadnieniach, jakie pojawiły się na przykład całkiem niedawno.  Dobrze wyposażony warsztat szybciej realizuje zlecenia, jest w stanie zrobić tym samym większe, lepsze obroty dzięki zwiększonemu przepływowi interesantów. Jednym z podstawowych urządzeń, o jakich nie wolno zapominać, jest żuraw warsztatowy, element obowiązkowy w wyposażeniu każdego warsztatu samochodowego.

Jak i do czego używać żurawia?

Tego typu urządzenia najlepiej służą do montażu, ale także demontażu silników samochodowych – z reguły bardzo ciężkich i trudnych do utrzymania czy podniesienia. Jak wiadomo, w przypadku wielu napraw samochodowych demontaż silnika jest zdecydowaną koniecznością. Żuraw warsztatowy stanowi świetne połączenie z podnośnikiem do skrzyni biegów, które również są trudne do wymontowania oraz zamontowania z powrotem w samochodzie ze względu na spore gabaryty oraz wagę. Żurawia można również wykorzystać do przenoszenia ciężkich urządzeń, przedmiotów czy innych maszyn stanowiących nie lada logistyczne wyzwanie.

Maszyny tego typu wykonywane są ze wzmocnionych materiałów, odpornych, posiadających wytrzymałościową budowę, zaprojektowane z uwzględnieniem wszystkich zadań, jakie muszą wykonywać i jakim zawsze muszą sprostać. Dzięki nim praca mechanika jest bezawaryjna, a do tego precyzyjna i przede wszystkim – bezpieczna. Każdy tego typu żuraw warsztatowy zaopatrzony jest w zestaw sześciu kółek, które pozwalają na przetransportowanie urządzenia w dowolne miejsce w warsztacie. To jednak nie koniec zalet – żurawia można w kilka chwil złożyć, dlatego praca z nim jest w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo czasu, ale także przestrzeń, ponieważ nieużywany nie zajmuje jest zbyt dużo.

Ramię żurawia jest nie tylko wysuwane i posiadające blokadę zapewniającą bezpieczne użytkowanie, ale także zakończenie w postaci łańcucha i haka. Wysoka jakość wykonania oraz stabilna, mocna konstrukcja to jedne z najważniejszych cech tego urządzenia, którego absolutnie nie może zabraknąć w żadnym szanującym się zakładzie motoryzacyjnym, warsztacie czy garażu z prawdziwego zdarzenia, w jakim choćby hobbystycznie zajmuje się samochodami.

Jakie firmy produkujące żurawie warsztatowe są najlepsze?

Trudno wyłonić zdecydowanego faworyta, ponieważ jest ich dzisiaj na rynku zwyczajnie dużo. Ważne, aby znaleźć urządzenie, które będzie wam w pełni odpowiadało swoimi parametrami. To ważne, ponieważ od tego właśnie zależy praca w zakładzie. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz poszukać porady na stronach internetowych czy forach, możesz również zadzwonić do kilku firm i porozmawiać na ten temat.

Podobne wpisy: