Zapewnij sobie doskonałe wyposażenie warsztatu

Twój warsztat to twoje królestwo, a nie tylko miejsce pracy. To miejsce, w którym tworzysz, w którym potrzebujesz niemal warunków idealnych, a na pewno odpowiedniego wyposażenia. Skorzystanie z nowoczesnych urządzeń oraz technologii pozwalających na zoptymalizowanie pracy oraz ułatwienie jej w tych aspektach, w których tego wymaga, jest nie tyle potrzebą, co w zasadzie koniecznością. Jeśli chcesz, żeby twój warsztat – dowolnie wykorzystywany – był uważany za miejsce nowoczesne, nadążające za pojawiającymi się trendami, skorzystaj z możliwości, jakie daje na przykład żuraw słupowy.

Urządzenia niezbędne w najlepszych warsztatach

Bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie swojego warsztatu – im  lepsze i nowocześniejsze wyposażenie, tym lepszych pracowników możesz zdobyć, tym większe masz szansę na absolutny sukces i masę zadowolonych z efektów klientów. Żuraw słupowy coraz chętniej montowany jest w nowoczesnych halach przemysłowych czy nawet niewielkich warsztatach samochodowych. Żuraw słupowy  jest lekki, dlatego można je spokojnie wykorzystać także w miejscach niekoniecznie korzystnych dla tego typu ciężkich urządzeń lub w miejscach, w których fundament nie pozwala na wstawienie czegoś cięższego. Wózek przesuwany jest manualnie, ale prosto, dlatego nie wymaga ani ogromnych zdolności, ani siły. Z tego względu mogą go obsługiwać również kobiety. Udźwig w takich urządzeniach wynosi do jeden tony w zależności od wybranego modelu, a wysięg żurawia wynosi nawet do siedmiu metrów, oczywiście również w zależności od wybranego rodzaju żurawia. Zakres obrotu wynosi dwieście siedemdziesiąt stopni.

Jak dokładnie wygląda żuraw słupowy?

Warto jednak zacząć od początku – żuraw słupowy jest urządzeniem, które jest samodzielne i które należy zamontować je w podłodze hali warsztatowej. Niewielka waga tego urządzenia pozwala na dopasowanie go nawet do miejsc, w których niemożliwe jest postawienie żadnego innego urządzenia. Jego parametry są optymalne, pozwalają na wykonanie wszystkich standardowych manewrów oraz zadań warsztatowych. Żuraw słupowy posiada odpowiedni ogranicznik obrotu, dzięki któremu możliwe jest dokładne dopasowanie do własnych potrzeb oraz do rodzaju akurat wykonywanego zadania. Dzięki niemu możliwe jest również bezpieczne układanie zbyt ciężkich do podnoszenia towarów, sprawdza się więc znakomicie również w pracach typowo magazynowych. Istnieją dwa sprawdzone sposoby montowania żurawia: jeden polega na wykorzystaniu kotew chemicznych, druga – na zastosowaniu kotew stalowych, zintegrowanym bezpośrednio z posadzka lub fundamentem.

Najlepsze znajdziesz u producentów

Jeśli szukasz dodatkowych informacji na temat tego, jak przygotować miejsce pod żurawia lub czy właściwie będzie to odpowiedni zakup dla twojej firmy, szukaj wiadomości na stronach producentów. Znajdziesz tam również numery kontaktowe czy formularze do specjalistów, którzy podpowiedzą, jakie rozwiązania wybrać, aby w pełni wykorzystać wszystkie możliwości.

Podobne wpisy: