Najlepsze regały wysokiego składowania, w jakie warto zainwestować

Podstawą każdej firmy zajmującej się transportem czy magazynowaniem towarów będzie zadbanie o odpowiednie wyposażenie magazynu, umożliwiające swobodne poruszanie się po jego powierzchni oraz sięganie po wszystkie niezbędne zasoby. Do tego jednak potrzebny jest nie tylko odpowiedni sprzęt, ale także jego potwierdzona jakość, gwarantująca sprawne wykonywanie wszystkich koniecznych operacji. Jakie regały jednak należy wybierać, jeśli magazyn jest na tyle duży, że wymaga korzystania z wysięgników czy specjalnie przystosowanych do tego wózków widłowych?

Odpowiednie dobranie sprzętu jest najważniejsze

Aby wszystko sprawnie działało, konieczne jest wybranie odpowiedniego pod każdym względem wyposażenia – w przypadku składowania produktów czy palet wysoko niezbędne będą regały wysokiego składowania, dobrane przede wszystkim pod kątem wytrzymałości oraz siły nośnej. Warto zwracać uwagę również na stabilność, system zamocowań oraz gwarancję bezpieczeństwa korzystania z nich, jakie daje producent. Tego typu regały wysokiego składowania najczęściej nazywane są high bay i obsługują je jedynie układnice. W tym wypadku najważniejsze jest ich odpowiednie wypoziomowanie, ale i umiejscowienie, ponieważ to właśnie od tego zależy ich stabilność, a więc jednocześnie również bezpieczeństwo korzystających z nich pracowników. Układnice są w takich regałach przymocowywane są do podłoża, a następnie ustabilizowane. Montowane są na specjalnych szynach. Regały wysokiego składowania zapewniają optymalne sposoby składowania towarów, ponieważ możliwe są do wykorzystania dwa następujące systemy: double deep oraz single deep. Wszystkie konkretne parametry są ustalane indywidualne dla konkretnego zamówienia.

Producent czy sklep?

Kwestią, która bardzo często jest poruszana, jest miejsce, w jakim należy kupować tego typu regały wysokiego składowania. Najlepszym i najoptymalniejszym rozwiązaniem jest sprawdzenie oferty producenta, który posiada na rynku odpowiednie doświadczenie oraz odpowiednio bogaty i szeroki asortyment, dzięki któremu każdy magazyn będzie wyposażony od A do Z. Producent zawsze gwarantuje najlepszą jakość oraz najlepsze materiały, jedynie najwyższej jakości – trwałe i solidne. Co więcej, to zawsze u producenta można liczyć na dobre i naprawdę atrakcyjne ceny, jakich nie jest w stanie pobić żaden inny sklep ze względu na nakładaną marże. U producenta spotkasz się również  z serwisem czy z profesjonalnym doradztwem, a nawet z projektowaniem całych przestrzeni magazynowych. W sklepach, nawet tych profesjonalnych, nie zawsze również obsługa posiada tak dużą wiedzę na temat zastosowanych technologii, co pracownicy producenta.

W Internecie jest wszystko

Zanim zamówisz odpowiednie wyposażenie do swojego magazynu upewnij się, że masz to, czego faktycznie najbardziej potrzebujesz. W Internecie nie brakuje wiedzy fachowej z tego zakresu, a także technologii czy ciekawostek, dzięki którym można bardzo praktycznie wyposażyć swoje miejsce pracy.

Podobne wpisy: