Czy wynajem regałów się opłaca?

W logistyce wciąż wiele się zmienia i to dynamicznie oraz w naprawdę krótkim czasie. Wiele jeszcze do niedawna wykorzystywanych sposobów oraz systemów dzisiaj wychodzi z mody i jest zastępowane następnymi. A jak wiadomo,  najwięcej w tej chwili wciąż dzieje się w sektorze handlowo-usługowym, najprężniej rozwijają się ogromne powierzchnie magazynowe, o czym można samemu się przekonać, wyjeżdżając na obrzeża dowolnie wybranego miasta, dzisiaj zabudowanego do granic możliwości szybko stawianymi powierzchniami magazynowymi, które należy czymś wypełnić. Większość przestrzeni magazynowej jest wynajmowana, w zasadzie w większości dzisiaj właśnie po to powstają magazyny – aby służyć innym, oczywiście za pieniądze. Ostatnimi czasy w ten trend próbuje wpasować się jeszcze wynajem regałów. Jakie ma ono jednak szanse powodzenia?

Wynajem regałów najlepszy na start nowej działalności

Jak się okazuje, logistycy maja rację – wynajem regałów świetnie sprawdza się w  przypadku nowych firm z ogromnym potencjałem, które dopiero wkraczają na rynek i potrzebują odpowiedniej przestrzeni, to raz, dwa – odpowiedniego wyposażenia. Nie ma sensu w pierwszej kolejności ponosić ogromne koszty projektowania oraz kupowania odpowiednich materiałów do magazynu, zdecydowanie lepiej jest skontaktować się z firma zajmującą się takimi kwestiami z gotowym projektem lub z prośba o przygotowanie takiego na podstawie własnych przemyśleń. Jeszcze inną opcją jest wymierzenie całej powierzchni magazynowej oraz przygotowanie jej najoptymalniejszego  zagospodarowania, a następnie wyposażenie zgodnie z ustaleniami. Jak się okazuje, takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze w perspektywie czasu.

Na jakich warunkach odbywa się wynajem regałów?

Najczęściej są to warunki dokładnie dopasowane do potrzeb klienta, a więc przedsiębiorstwo, które będzie korzystać z danego pomieszczenia i wyposażenia. Usługi dostępne są po wynegocjowaniu korzystnych warunków oraz oczywiście po podpisaniu stosownych umów. Najkrótszym okresem wynajmu są standardowo dwadzieścia cztery miesiące. Wynajem regałów może być również na trzydzieści sześć miesięcy, czterdzieści osiem oraz sześćdziesiąt, ofertę można więc doskonale dopasować do okoliczności i potrzeb. Minimalnym zamówieniem jest tysiąc miejsc paletowych, będących wyznacznikiem magazynowych miar i objętości. W kompleksowo traktowanych projektach uwzględniany jest najczęściej również wynajem wózków widłowych, jako uzupełnienie niezbędnego oprzyrządowania i maszyn niezbędnych do efektywnej pracy.

Gdzie szukać najlepszych ofert?

Wynajem regałów jest jeszcze bardzo świeżym tematem, dlatego zarówno wszelkich informacji na ich temat, jak i firm podejmujących się takich zleceń można szukać najlepiej za pośrednictwem Internetu. Na stronach logistyków oraz producentów tego typu regałów można znaleźć dokładne dane oraz specyfikacje poszczególnych produktów, aby ich wybór oraz dopasowanie do potrzeb własnej firmy nie stanowiło żadnego, najmniejszego problemu.

Podobne wpisy: