Wsparcie techniczne mile widziane, czyli wciągniki elektryczne

Nowoczesne zakłady przemysłowe, coraz częściej już nie tylko te największe, potrzebują specjalistycznego wyposażenia, żeby mogły być tak wydajne, jak to jest potrzebne. Maszyny wykorzystywane w takich miejscach są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, można również cieszyć się coraz ciekawszymi rozwiązaniami, dającymi niesamowite efekty w oszczędności pracy oraz czasu. Jednym z ważniejszych i pożyteczniejszych w tej chwili urządzeń są wciągniki elektryczne, stosowane wszędzie tam, gdzie pracownicy mają styczność z ogromnymi gabarytami czy ze sporą wagą ładunków. Często również wciągnik elektryczny, w opozycji do tych ręcznych, wykorzystywany jest jako uzupełnienie pracy suwnic czy żurawi.

Jak wygląda praca z wciągnikami elektrycznymi?

Te nieskomplikowane urządzenia wykorzystywane są do podnoszenia oraz opuszczania ładunku, który jest nieporęczny, wielkogabarytowy oraz ciężki. Podnoszenie oraz opuszczanie może odbywać się w dwóch kierunkach – zarówno wertykalnie, jak i horyzontalnie, ponieważ wciągniki elektryczne linowe są posadowione na układzie jezdnym w postaci szyn, dzięki czemu możliwe jest przemieszczanie ciężkiego ładunku. Właśnie z tego względu wciągarki elektryczne uważane są za element dopełniający dla suwnic czy żurawi, które posadowione są na stałe w jednym miejscu i ich ruchomość czy zakres pracy jest w ten sposób nieco ograniczony. Warto pamiętać, planując zakup takiego urządzenia, że zarówno wciągniki elektryczne trójfazowe jak i te jednofazowe, których udźwig wynosi więcej niż jedna tonę, wymagają zgłoszenia oraz odbioru za pomocą UDT. Kupując produkt tego typu musisz być również pewien, że posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, są zgodne z normami prawnymi czy przepisami, aby nie nabawić się kłopotów. Właśnie z tego względu najlepiej jest kupować u producenta, a nie na przykład w sklepach, nawet tych renomowanych.

Nowe czy używane – jakie urządzenia kupować?

Jeśli chodzi o wciągniki elektryczne, są to na tyle istotne urządzenia, że wymagają absolutnej sprawności. Jeśli chcesz w jakiś sposób  zaoszczędzić i kupić używane, musisz się poważnie zastanowić – nie wiesz bowiem, jak były wykorzystywane wcześniej i czy czasem na przykład liny nie zostały osłabione przez za duże obciążenia. Nie musisz się martwic ogromną ceną takich urządzeń – jeśli zwrócisz się do renomowanego producenta, możesz mieć pewność, że przygotuje dla ciebie znakomitą ofertę. To właśnie u producenta możesz negocjować warunki zakupu, możesz także liczyć na promocyjne ceny, a przy większych zakupach – zniżki, jakich z pewnością nie udałoby się wynegocjować w innym miejscu.

Gdzie szukać producenta?

Nie musisz się zbytnio trudzić, ponieważ dobry producent dzisiaj zawsze posiada swoja stronę internetową, na której ma wypisane nie tylko wszystkie dane potrzebne do kontaktu, ale na której zawiera także najważniejsze informacje techniczne czy związane z zastosowanymi technologiami. Tutaj możesz również zawsze liczyć na profesjonalne doradztwo.

Podobne wpisy: