Szyba kuchenna – prostota, która cieszy

W nowoczesnych mieszkaniach królują dzisiaj style wyposażenia i aranżacji zgodne ze stylem życia człowieka w wielkim mieście, w betonowej dżungli, chcącego odnaleźć harmonię miedzy miejscem, w którym żyje i mieszka oraz naturą i przyrodą, i stara się to uzyskać wszelkimi możliwymi metodami.  Styl industrialny oraz minimalistyczny, tak chętnie dzisiaj wykorzystywany przy projektowaniu wnętrz oraz ich wykańczaniu, uwielbia dostępne w mieście materiały, takie jak beton, cegłę, szkło i to właśnie z nich jest w stanie przygotować najlepsze i zapierające dech w piersiach dekoracje – oczywiście w pełni funkcjonalne.

Szyba kuchenna – czy faktycznie jej potrzebujesz?

Można sobie powiedzieć, że pozostaje się przy standardowych rozwiązaniach, stosowanych powszechnie i od zawsze, jakimi są stanowczo wychodzące dzisiaj z mody płytki ceramiczne, wymagające zarówno zatrudnienia do ich położenia fachowca, jak i specjalnych materiałów, na przykład odpowiedniego kleju czy fug, które z biegiem czasu mogą się kruszyć czy żółknąć, wymagając tym samym wymiany. Szkło jest uniwersalne i nie potrzebuje żadnego szczególnie delikatnego czy specjalistycznego potraktowania – to jedna z jego najważniejszych i najlepszych cech. Jeśli więc szukasz oryginalnego wykończenia wnętrza kuchni, które jednocześnie będzie mało kłopotliwe oraz praktyczne, to tak, potrzebujesz we wnętrzu swojego mieszkania szyby ze szkła.

Wiele możliwości

Zabudowanie przestrzeni kuchennej, która sprawia zwykle sporo kłopotów, znajduje się bowiem między blatami kuchennymi oraz kuchenką i szafkami, jakie są zawieszone powyżej, jest trudne. Dzisiaj na szczęście szyba kuchenna (http://www.druknaszkle.pl/szklo_w_kuchni.php) rozwiązuje większość problemów – może być zarówno jedynie przezroczystym zabezpieczeniem, za którym będzie widoczna faktura ściany, tak uwielbiana do eksponowania w nowoczesnych wnętrzach, może być matowa, pozwalająca na dowolne zabudowanie i urządzenie szczególnie salonów z aneksami kuchennymi, nierzucająca się w oczy, ale może być również zwariowana, pełna życia oraz niesamowitych wzorów i kolorów, co jest wykorzystywane coraz chętniej i coraz powszechniej, nawet bez względu na cenę. Producenci proponują swoim klientom monochromatyczne szyby, ale również wykonywane wedle specjalnych projektów, zawsze na specjalne zamówienie klienta. Na szybie może znaleźć się dosłownie wszystko, czego tylko zapragnie klient – producent zwykle posiada bardzo bogatą bazę różnorodnych grafik, jakie można zamienić na ozdobę. Niekoniecznie jednak zawsze trzeba korzystać z gotowych propozycji, można również podrzucić swój własny pomysł, nawet, jeśli miałby to być portret twojej rodziny.

Banalny montaż

Jedną z zalet, jakie ma z pewnością szyba kuchenna, jest jej naprawdę bardzo prosty montaż, który można wykonać samodzielnie, bez najmniejszej pomocy fachowca. Wystarczy do tego instrukcja przesłana przez producenta, klej montażowy, specjalne szyby czy śruby lub dystanse, a także silikon, chwila pracy i powalający efekt gotowy.

Podobne wpisy: