Jakie regały wybrać do swojej firmy?

Wyposażenie w zasadzie każdej firmy należy zacząć od dwóch podstawowych elementów – hali czy pomieszczenia, w którym wszystko będzie się dokonywało oraz odpowiedniego wyposażenia. To ostatnie jest najważniejsze szczególnie w przypadku wielkich przedsięwzięć logistyczno-transportowych, wymagających ogromnych przestrzeni oraz specjalistycznego sprzętu, a także – doskonale zorganizowanej przestrzeni. Uporządkowanie przestrzeni jest możliwe za pomocą stosowania najprostszych elementów – regały to zdecydowanie podstawa każdego interesu. Każda firma jednak będzie potrzebowała innych, aby sprawnie funkcjonować.

Wielkie przedsiębiorstwa

Ogromne hale magazynowe wymagają odpowiedniego, logistycznego potraktowania, aby zastosowane w nich regały jak najlepiej mogły spełniać swoje funkcje. W tego typu pomieszczeniach dobrze jest zrobić podział miedzy częścią wymagającą obsługi za pomocą wózka widłowego oraz na przestrzeń, która wymaga jedynie ręcznej obsługi. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się antresola magazynowa, na której można postawić regały na przykład półkowe, uniwersalne, możliwe do rozbudowania w zasadzie w każdym kierunku, zarówno horyzontalnym,  jak i wertykalnym.

Małe i średnie firmy, instytucje kultury

W mniejszych zakładach pracy oraz w tych raczej specyficznych miejscach, w których zawsze musi panować bezwzględny porządek, jak na przykład w archiwach czy w bibliotekach oraz w sklepowych magazynach najlepiej sprawdzą się regały półkowe, umożliwiające w zasadzie nieograniczone możliwości rozbudowy regałów zarówno w jednej, jak i w drugiej płaszczyźnie. Są wytrzymałe oraz przystosowane do ręcznej obsługi, chociaż w niektórych przypadkach dopuszcza się również montowanie wózkami podnośnikowymi.

Gdzie szukać najlepszych?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, gdzie najlepiej nie szukać tego typu rozwiązań do swojej firmy – w sklepach ogólnobudowlanych oraz w marketach budowlanych część z tych rozwiązań również można spotkać, jednak mogą nie być one tak trwałe i solidne, jakbyśmy tego od nich oczekiwali. Dlatego najlepiej jest od razu kierować swoje zapytania o produkty do producentów, mających przede wszystkim ogromną wiedzę na ten temat, mogący się wypowiadać swobodnie na tematy technologii produkcji oraz zastosowania i dostosowania do indywidualnych potrzeb każdego klienta i jego firmy. Można również skorzystać z bardziej innowacyjnego rozwiązania.

Wynajem przestrzeni magazynowych oraz regałów

Coraz chętniej stosowanym przez firmy rozwiązaniem jest wynajmowanie nie tylko całych powierzchni magazynowych, ale również ich wyposażenia, czyli właśnie na przykład regałów. Firmy zajmujące się dopasowaniem i aranżacją wnętrza, a także ustawieniem poszczególnych elementów zgodnie z projektem klienta. Jeśli takowego nie ma, firmy również projektują najlepsze pod względem logistycznym rozwiązanie, biorące pod uwagę wszystkie główne założenia właścicieli firmy. Istnieje również możliwość zlecenia całej aranżacji wnętrza magazynu.

Podobne wpisy: