Używane czy nowe – jakim wyposażeniem najlepiej urządzać magazyny i sklepy?

Nieodzownym i w zasadzie podstawowym rodzajem wyposażenia jest w przypadku magazynów, sklepów, archiwów czy innych pomieszczeń wymagających solidnego uszeregowania wszystkich produktów czy dokumentów najważniejszym elementem są regały. Pytaniem pozostaje, czy lepiej wybierać regały używane czy nowe? Wszystko zależy przede wszystkim od dostępnych funduszy oraz od założeń biznesplanu, a także oczywiście od renomy miejsca, jakie otwieramy. Inaczej można wyposażyć magazyn, który będzie głównie obsługiwany przez wózki widłowe, w których nietrudno o otarcia czy nawet o kolizje z racji wykonywanych czynności, niż w biurach czy w księgowości. Trzeba więc poza budżetem brać  pod uwagę również kwestie czysto estetyczne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się regały używane?

Najlepszym miejscem na wykorzystanie jakichkolwiek używanych materiałów czy wyposażenia będą nawet wielkopowierzchniowe magazyny, w których pracują zwykle ciężkie maszyny oraz cała masa różnych pracowników o różnym stopniu doświadczenia, w których również od czasu do czasu ładowane są samochody ciężarowe. Wyposażenie takiego rodzaju magazynu o wielkich powierzchniach to często bardzo wysokie koszty, których można uniknąć, wybierając właśnie regały używane. Innym rozwiązaniem, które nie wymaga kupowania na własność wyposażenia, jest wynajem. Ten jest w przypadku hal produkcyjnych czy właśnie magazynów coraz chętniej wykorzystywany. Wynajem bierze pod uwagę wynajęcie powierzchni wraz z dostosowanymi do przypadku regałami; może również brać pod uwagę jedynie stworzenie dokładnego projektu zagospodarowania przestrzeni oraz zapewnienia odpowiednich materiałów. Można także podać gotowy projekt, wyliczony nawet własnoręcznie, a firma logistyczna wymyśli odpowiednie wyposażenie.

Najlepsze miejsce na zakup używanych elementów

Wbrew pozorom nie trzeba takich rzeczy, jak regały używane, szukać po różnorodnych ogłoszeniach czy po upadłych magazynach – znacznie lepszym pomysłem jest poszukanie u producenta dobrej jakości regałów, ponieważ ci dzisiaj zajmują się obrotem również swoich używanych czy wypożyczanych regałów. Dzięki temu uzyskujesz atestowany, bezpieczny, dobrej jakości oraz niezawodny sprzęt czy wyposażenie, którego nie dostaniesz w żadnym innym sklepie w tak dobrej cenie. Producent bowiem w każdym przypadku, zawsze, będzie oferował najniższe na rynku ceny za swoje produkty, będzie również ręczył za nie swoim dobrym imieniem. Kupowanie u producenta ma jeszcze tę zaletę, że jeśli nie jesteś przekonany do jakiegoś rozwiązania lub szukasz dla siebie znacznie bardziej optymalnego, to właśnie u producenta możesz znaleźć podpowiedzi oraz fachowe porady na każdy wątek związany z tematem. Co do nowych regałów, te najlepiej będą się nadawać w miejscach, w których trzeba dobrze zaprezentować przestrzeń ekspozycyjną, a więc głównie w sklepach, w ogólnodostępnych klientom przestrzeniom, takim jak biblioteki czy inne instytucje kultury, również wykorzystujące di swojego sprawnego funkcjonowania regały.

Podobne wpisy: