Zakładasz sklep? Zadbaj o odpowiednie wyposażenie

Dobra przestrzeń ekspozycyjna przestronne wnętrze, dobry  projektant wnętrza, ładnie zorganizowane miejsce przeznaczone na kasę, taśma na wykładane produkty przed kasą czy dobrze wybrane punkty na artykuły promocyjne to jedynie część rzeczy, o które trzeba zadbać. Zdecydowanie najważniejsze są regały sklepowe, które muszą odpowiadać sklepowi pod każdym względem – nie tylko pod kątem estetycznym, chociaż oczywiście i to jest bardzo ważne, ale także pod względem solidności i wytrzymałości. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, podpowiadamy.

Najważniejsze jest odpowiednie ustawienie

Jeśli niekoniecznie mamy pomysł na odpowiednie usadowienie wszystkich regałów, można skorzystać z pomocy doświadczonego dekoratora, który pomoże w odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni, a wraz z nim z ustanowieniem odpowiednich przerw miedzy poszczególnymi regałami dla swobodnego poruszania się konsumentów. Jest również inna opcja – można zwrócić się do firmy logistycznej, posiadającej w ofercie również różnorodne regały, w tym regały sklepowe. Samodzielnie wykonują projekt, biorąc pod uwagę jak najoptymalniejsze zagospodarowanie przestrzeni. Jeśli jednak masz odpowiedni plan zagospodarowania, kup je w odpowiednim miejscu. Tutaj z miejsca podpowiadamy – nie są to ogólnobudowlane markety.

Najlepsze regały sklepowe pochodzą od producenta

Jeśli chcesz, żeby regały sklepowe, na jakich będzie eksponowany towar w twoich sklepach, były trwałe, estetyczne oraz świetnie się sprawdzały w swojej roli przez naprawdę długie lata, konieczne jest znalezienie odpowiedniego producenta, który będzie w stanie dostarczyć takie produkty. U producenta możesz liczyć nie tylko na wysoką oraz bardzo wysoką jakość wykonania, ale także na gwarancje, instrukcję montażu, a czasem nawet montaż w cenie zakupu. Co więcej, producent przy większych zamówieniach jest skłonny dać rabaty, na których zwykle wszystkim bardzo zależy. Dobrze również pamiętać, że producent z założenia ma zdecydowanie niższe ceny niż sklepy, które zyskują na pośredniczeniu w procesie sprzedaży.

Niekoniecznie nowe, ale w doskonałym stanie

Jeśli fundusze są ograniczone lub gdy zwyczajnie nie ma takiej potrzeby, dobrze jest znaleźć regały sklepowe nie nowe, ale używane. Często sami producenci posiadają również takie w swojej ofercie sprzedaży, niezniszczone, równie dobre i trwałe, pochodzące na przykład z wynajmu, ale zdecydowanie tańsze, bo nawet  o kilkadziesiąt procent. Takie okazje są coraz chętniej wykorzystywane przez niewielkie sklepiki, które dopiero mają nadzieję osiągnąć sukces w branży handlowej. W Internecie nie brakuje różnorodnych ofert sprzedaży tego typu produktów – wiadomo, jest to produkt raczej niecodzienny, dlatego warto dobrze im wszystkim się przyjrzeć. Na szczęście jednak nie brak dobrych forów internetowych, branżowych, na których można poczytać cenne porady dotyczące zakupu tego typu przedmiotów. Jeśli nie jesteś czegoś pewien, na takim forum możesz znaleźć odpowiedź na wszystkie swoje wątpliwości.

Podobne wpisy: