Jak wybrać regały paletowe?

W każdym magazynie absolutnie każdy centymetr kwadratowy wolnej przestrzeni jest potrzebny i absolutnie każdy wymaga odpowiedniego zagospodarowania, gdyż jest na wagę złota. Jednym z najtrudniejszych pod tym względem produktów do przechowywania są towary transportowane jedynie za pomocą euro palet oraz wózków widłowych wprost na wielkie, ciężarowe samochody. W takich wypadkach szczególnie ważne jest odpowiednie zorganizowanie dostępnej przestrzeni magazynowej, aby nie uronić z nich ani kawałka. Regały paletowe zawsze powinny być wybierane najwyższej jakości, ponieważ maja one służyć przez długie lata, mają również być stabilne oraz bezpieczne dla wszystkich korzystających z nich pracowników. Jedynie producenci dobrego sprzętu są w stanie takowe zapewnić.

Jak zaoszczędzić i czy jest to w ogóle możliwe?

Regały paletowe są podstawowym wyposażeniem każdego dużego magazynu, ponieważ w takich wszystko obsługiwane jest za pomocą wózków widłowych, którym potrzebne są regały, jakie mogą spokojnie samodzielnie obsługiwać, bez konieczności marnowania przestrzeni. Nie trzeba jednak od razu kupować nowych regałów, jeśli budżet firmy jest chociażby chwilo nieco mniejszy niż przewidywany.  Wiele firm dystrybuujących bądź produkujących regały paletowe posiada w swojej ofercie również używane produkty o nieco niższej cenie, ale bez uszczerbku na samej jakości. Jakość w takich przypadkach zawsze jest każdorazowo gwarantowana, ponieważ pochodzi od tego samego producenta, a zanim takie  regały paletowe zostaną z powrotem wystawione  na sprzedaż, przechodzą bardzo szczegółowe badania techniczne, wykluczające wszelkie usterki techniczne czy wady, jakie mogłyby powstać przez okres użytkowania przez poprzedniego klienta. I tutaj właśnie pojawia się kolejne zagadnienie – sprzedawane używane regały paletowe najczęściej pierwotnie pochodzą z wynajmu, kolejnej ciekawej formy wyposażania swojego magazynu w niezbędny sprzęt.

Wynajem – czy to się opłaca?

Na wynajem regałów najczęściej decydują się świeży w branży przedsiębiorcy, którzy nie maja pewności co do intratności interesuj lub którzy mają na samym początku nieco bardziej ograniczony budżet, również ten przeznaczony na odpowiednie wyposażenie magazynu. Wynajem odbywa się  najczęściej najkrócej na okres dwudziestu czterech miesięcy, jednak można również wypożyczać na trzydzieści sześć, czterdzieści osiem oraz sześćdziesiąt miesięcy, zawsze z kolejną opcją przedłużenia tego okresu. Decydując się na taki krok nie musisz się martwić dosłownie o nic, jeśli tylko chcesz. Możesz zdecydować się albo na wynajęcie powierzchni magazynowej wraz z przygotowanym odpowiednio pod twoja firmę asortymentem, o który nie musisz się więcej martwić, albo korzystasz z możliwość wykonania projektu samego optymalnego zagospodarowania przestrzeni lub samodzielnie przedstawiasz projekt, który następnie jest realizowany przez taką właśnie firmę logistyczną. Najlepsze firmy tego typu na szczęście znajdziesz w Internecie bez najmniejszego kłopotu.

Podobne wpisy: