Jakich mebli magazynowych potrzebują dzisiejsze przedsiębiorstwa?

Podstawą każdego systemu magazynowego jest odpowiednie wyposażenie przestrzeni, gwarantujące jak najwydajniejsze jej zagospodarowanie oraz funkcjonalność. Bazą są więc dostosowane do potrzeb regały magazynowe, wytwarzane jednie z najodporniejszych materiałów, zapewniających długotrwałe użytkowanie oraz przetrwanie nawet najtrudniejszych warunków. Producenci oferują dzisiaj bardzo przemyślne rozwiązania dla każdego rodzaju magazynu czy przedsiębiorstwa, biorąc pod uwagę dokładnie wszystkie potrzeby oraz parametry, aby logistycznie całość prezentowała się naprawdę nieźle.

Jakie są najpopularniejsze regały magazynowe dzisiaj?

Zdecydowanie najchętniej stosowane są regały magazynowe w formie regałów wspornikowych, będące proste i odporne, przeznaczone do przechowywania przedmiotów o niestandardowych czy niewygodnych formatach, a więc do prętów, drewna budowlanego, rur, profili oraz innych tego typu materiałów. Świetnie nadaje się do hut oraz przedsiębiorstw trudniących się wykonywaniem tego typu elementów. Tutaj można wybrać najczęściej również trzy  różne rodzaje regałów: system lekki, średni lub ciężki, dostosowany do tonażu, jaki ma podtrzymywać.  Kolejną zaletą tego systemu jest możliwość dostosowania jego wysokości do w zasadzie dowolnego ładunku, dodatkowo są w pełni bezpiecznym rozwiązaniem. Regały magazynowe tego typu składają się z podstawy w typie gondoli, wyposażonego w dwa ramiona znajdujące się po obu stronach mocującego je słupa oraz w typie ściennym, wyposażonym jedynie w jedno ramię; z usztywnienia oraz ramion, dostosowanych do rodzaju wybranego systemu.

Kupować czy wynajmować?

Coraz częściej poddaje się w wątpliwość opłacalność kupowania na własność przez firmy tego rodzaju wyposażenia. Znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem w dzisiejszej logistyce oraz handlu wydaje się być wynajmowanie regałów wraz na przykład z powierzchnia magazynową – ta bowiem zwykle nie jest kupowana na własność, a właśnie dzierżawiona. Wraz z tym trendem pojawia się moda na wynajmowanie wyposażenia, dostosowanego zawsze i każdorazowo do potrzeb danego przedsiębiorstwa. W niektórych przypadkach regały magazynowe zamieniane są na antresole magazynowe, mające za zadanie maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni oraz lepsze gospodarowanie nią. Świetnie sprawdzają się w przypadku różnorodnych ładunków, nie tylko ciężkich i wymagających transportu jedynie za pomocą wózka widłowego.

Gdzie najlepiej kupować i jak szukać najlepszych regałów?

Dzisiaj na szczęście nie trzeba tracić zbyt wiele swojej energii, żeby znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie oraz swojej firmy. Nowoczesne przedsiębiorstwa, posiadające w swojej zazwyczaj bogatej ofercie regały magazynowe posiadają również rozbudowane strony internetowe, z których można naprawdę wiele ciekawych rzeczy się dowiedzieć przede wszystkim o stosowanych technologiach, o certyfikatach czy zdobytym na rynku doświadczeniu, co zwykle przekłada się w linii prostej na jakość finalnego produktu.

Podobne wpisy: