Zadbaj o odpowiednie wyposażenie swojego biura lub magazynu

Podstawą każdej działalności gospodarczej jest odpowiednie wyposażenie pomieszczenia, w jakim mają być przechowywane produkty w kartonowych pudełkach czy segregatory – wszystko uzależnione jest oczywiście od rodzaju prowadzonej działalności. Najważniejszy zawsze jest jednak porządek – jeśli wszystko będzie odpowiednio posegregowane i będzie posiadało swoje właściwe miejsce, praca od razu jest łatwiejsza do wykonania. Regał półkowy to w zasadzie dzisiaj absolutna podstawa każdego archiwum czy każdej biblioteki, małego magazynu – słowem, każdego miejsca, w jakim musi panować absolutny porządek.

Najbardziej uniwersalny rodzaj regału

Wśród najpopularniejszych rodzajów regałów, jakie można wykorzystać zarówno w domowym zaciszu jako miejsce odpowiednie do składowania przetworów na zimę, jak i do biura czy do archiwum, w którym muszą być odpowiednio posegregowane dokumenty, teczki i pudełka, jak i do sklepowych zapleczy – wszędzie tam nada się regał półkowy.  Ich główną cechą jest ręczna obsługa – są po prostu miejscem, w którym składowane są najpotrzebniejsze rzeczy do pracy. Możliwa jest jednak również obsługa takich regałów za pomocą wózków podnośnikowych, jeśli składowane są na nich cięższe, umieszczone na paletach towary.

Nieograniczone możliwości

Jedną z większych zalet, jakie ma ten właśnie system, jest możliwość stworzenia w zasadzie dowolnej długości ciągów regałów bez uszczerbku na bezpieczeństwie czy na ich nośności. Zbudowane są bowiem z modułowych elementów, mających możliwości łączenia się niemal w nieskończoność, dając klientowi nieograniczone możliwości. To również możliwość rozbudowania przestrzeni w dowolnym momencie  bez obaw o jakiekolwiek problemy natury technicznej.  Powierzchnia magazynowa może zostać również w prosty sposób dzięki nim powiększona, gdyż regały półkowe można rozbudowywać również wzwyż, tworząc tak zwane pomosty magazynowe, zwiększające powierzchnię nawet czterokrotnie. To jedne z najwydajniejszych w tej chwili systemów magazynowania oraz najbardziej uniwersalnych, mających zastosowanie dosłownie wszędzie.

Producent czy sklep?

Regały półkowe są dzisiaj tak powszechnie stosowane, że można je bez większego trudu w mniejszych formatach znaleźć nawet w sklepach budowlanych oraz marketach o takim charakterze. Te jednak nie maja potwierdzonych atestów i trwałości, nie wiadomo do końca, czego można się po nich spodziewać  i czy faktycznie są w stanie wytrzymać tyle, ile regały półkowe oferowane przez samych producentów. Dlatego właśnie chcąc zaopatrzyć się w tego typu asortyment należy zacząć od poszukiwania odpowiedniego, sprawdzonego producenta, mającego doświadczenie oraz dobrze dopracowaną stronę internetowa, na której dzieli się ze swoimi klientami informacjami o stosowanych technologiach i możliwościach, jakie dają jego rozwiązania. Nawet najlepszych producentów znajdziesz bez problemu wpisując w wyszukiwarce internetowej odpowiednią frazę. Jeśli nie wiesz, na kogo się zdecydować, zawsze możesz zapytać na forach internetowych.

Podobne wpisy: