Panele podłogowe Warszawa – czy to zawsze najlepsza opcja?

Dzisiaj nawet w nowoczesnych mieszkaniach najczęściej stawiamy na gotowe, szybkie rozwiązania, ponieważ chcemy szybko zacząć wynajmować czy mieszkać w danym lokalu, a remontów w tych zamieszkanych już lokalach zwykle bardzo nie lubimy, ponieważ wprowadzają do naszego życia nic więcej ponad chaos. W ten sposób najczęściej stosowanym przez nas rozwiązaniem jest kupienie promocyjnych paneli drewnopodobnych w dużych marketach budowlanych, najczęściej również kładzionych samodzielnie ze względu na niewielką trudność, jaką to zadanie może nam sprawić. Trzeba jednak mieć na uwadze, że to nie jedyna opcja, jaką mamy do wyboru.

Trwałe rozwiązanie na lata

Jednym z ciekawszych rozwiązań dzisiejszych czasów jest stosowanie drewna w swojej faktycznej, prawdziwej formie, a więc na podłogach jako deski z litego drewna lub panele drewniane, które wyglądają zupełnie inaczej ni ż te drewnopodobne – są trwalsze, bardziej eleganckie, szykowne, na pewno dłużej utrzymują się w świetnym stanie. Również to właśnie lite drewno zawsze prezentuje się zdecydowanie najlepiej. Warto więc wziąć pod uwagę nieco droższe rozwiązanie, którego z pewnością nie będziemy w przyszłości żałować, zamiast słabej jakości paneli, które łatwo zarysować oraz które pod wpływem wody zwykle pęcznieją. Chyba, że wybierzesz panele drewnopodobne najlepszych producentów na rynku, wtedy taki zakup będzie miał sens.

Panele podłogowe Warszawa – drewniane czy drewnopodobne?

Przed postawieniem takiego pytania trzeba zapytać przede wszystkim o budżet, jaki zakłada się na przedsięwzięcie, jakim jest położenie podłogi. Panele drewniane będą lepszą alternatywą, jeśli szukasz rozwiązania na dłuższy czas, ponieważ wykonany z drewna dobrej jakości zdecydowanie jest mniej odporny na zadrapania, zawilgocenia czy uszkodzenia mechaniczne. Tutaj jednak trzeba się liczyć z kosztami zakupu około 110 złotych za metr kwadratowy oraz około 30 złotych za metr kwadratowy montażu takich paneli plus oczywiście ewentualne koszty dodatkowych elementów i materiału, takiego jak kleje czy gotowe grunty, za których położenie czy rozprowadzenie na powierzchni również musimy zapłacić fachowcowi. Panele dobrej jakości możemy kupić już za około 40-50 złotych za metr kwadratowy i najlepiej jest wybierać jedynie sklepy pochodzące od producenta – zapewnia on gwarancje najwyższej jakości i jest w stanie zawsze dołożyć wszelkich starań do tego, by klient był zadowolony. Koszt położenia takich paneli będzie też mniejszy niż w przypadku drewnianych, wyniesie około 20 złotych za metr kwadratowy.

Warto zawsze wybierać sprawdzonych dostawców i producentów oraz firmy oferujące tego typu produkty, ponieważ od nich zależy jakość waszego życia, komfort i samopoczucie. Jeśli nie wiesz, do kogo się udać w tak dużym mieście jak Warszawa, sprawdź w pierwszej kolejności opinie, jakie znajdziesz na stronach internetowych, forach tematycznych oraz na przykład na samych stronach domowych przedsiębiorstw.

Podobne wpisy: