Dekoracje na miarę naszych czasów

Nasze mieszkania dzisiaj czy gabinety oraz biura są znacznie inaczej postrzegane niż kiedyś. Kiedyś najważniejsza była jedynie funkcjonalność, ponieważ o estetyce rozprawiano naprawdę sporadycznie. Dzisiaj estetyka, a więc przede wszystkim rozwiązania piękne są najważniejsze – jeśli do tego idą w parze z funkcjonalnością, wydają się być rozwiązaniami idealnymi. Taki właśnie jest nowoczesny panel szklany na ścianę, stosowany coraz chętniej jako ozdoba w domach – w zależności od potrzeb – w sypialniach, pokojach gościnnych, hallach, ale również w kuchniach oraz – uwaga – łazienkach. To rewolucyjne rozwiązanie, używane przez http://www.druknaszkle.pl, skutecznie wyparło wcześniej stosowane.

Panel szklany na ścianę a inne obrazy

Dotychczas jednymi z najpopularniejszych ozdób na ścianach były zwykle malowidła olejne lub akwarelowe, pamiątki rodzinne czy podarunki od dalekich krewnych. Te jednak wymagają odpowiedniego traktowania i opieki wymagającej przede wszystkim serca i oczywiście odpowiedniej wiedzy. W przypadku obrazów drukowanych na płótnie, które nastąpiły jako hit po tych pierwszych, również trzeba odpowiednich środków do zachowania ich w dobrym stanie – płótno nie jest odporne na zawilgocenia, wymaga również odpowiedniego czyszczenia. Co innego szklane powierzchnie – w przypadku obrazów drukowanych na szkle wystarczą standardowe detergenty ścierające z ich powierzchni kurz podczas standardowych porządków. Nie trzeba posiadać ani wiedzy, ani odpowiednich umiejętności, żeby zachowane były w należytym stanie. To zdecydowanie przemawia za ich nabyciem i umieszczeniem we własnym domu.

Miliony możliwości

To jednak nie wszystko – panel szklany na ścianę ma miliony odsłon oraz miliony różnorodnych możliwości, uzależnionych w zasadzie jedynie od twoich indywidualnych preferencji. Producent zwykle posiada w swojej bazie cała masę różnych propozycji, które być może przypadną ci do gustu. Jeśli tak się nie stanie, nic nie szkodzi – dobre firmy realizują również indywidualne zamówienia, wykonywane na podstawie dostarczanych przez klienta grafik. To prawdziwa rewolucja, jakiej dotąd nie widział świat. Nie ma znaczenia również, jakiej wielkości obraz potrzebujesz dla swojego mieszkania – można wyprodukować dosłownie każdą wielkość, jaka tylko przyjdzie ci do głowy. Oczywiście będzie też wykonana z dołożeniem wszelkich starań do jakości produktu finalnego.

Nietuzinkowe zastosowanie

Dzięki materiałowi, jakim jest panel, można tego typu obrazy stosować nawet w nietuzinkowych miejscach, w jakich dotychczas królowały jedynie płytki ceramiczne, na przykład w łazienkach. Dzisiaj ozdoba wcale nie muszą być same dekory – znacznie tańszym rozwiązaniem będzie zakupienie prostych i tanich płytek ceramicznych oraz uzupełnienie całej kompozycji specjalnie wybranymi na zamówienie obrazami wykonanymi na szkle, dzięki którym wygląd łazienki będzie niebanalny i z pewnością niepowtarzalny. To rozwiązanie równie chętnie wykorzystywane jest w kuchniach, gdzie dla ozdób ściennych panują raczej trudne warunki.

Podobne wpisy: