Montaż podłóg Warszawa – ile trzeba zapłacić za dobrego fachowca?

Dobre, precyzyjne i naprawdę fachowe ułożenie podłogi w naszym mieszkaniu może nas w niektórych przypadkach kosztować całkiem sporo, a cena będzie głównie uzależniona od rodzaju podłogi, która jest do położenia, od rodzaju podłoża i jego jakości, na jakim ma się ona znaleźć, ilości prac przygotowawczych przed położeniem oraz oczywiście od indywidualnego cennika, jakim dysponuje fachowiec, jakiego zatrudnimy. Za każdym razem rozpoczęcie prac montażowych jest poprzedzone dogłębnymi oględzinami, które maja stwierdzić, jakie powinny być następne kroki.

Montaż podłóg Warszawa – gdzie znaleźć najlepszego fachowca?

Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji najczęściej oferowanych przez samych producentów, a więc wybranie montażystów pracujących od razu w firmie – dzięki temu masz pewność, że znają się oni doskonale na swoich zadaniach oraz że nie popełnią żadnej pomyłki. Czasem producent oferuje montaż podłogi w cenie zakupionych towarów, dlatego można zacząć od poszukiwania właśnie takich firm, jeśli nie chcesz później martwić się  o konieczność znalezienia kogoś, kto się tym odpowiednio zajmie. Lepiej unikać jednak takich specjalistów w dużych marketach budowlanych – poza sporymi cenami nie zawsze można spodziewać się profesjonalnie potraktowanego tematu montażu podłogi, chyba, że będą to najzwyklejsze panele, a ty zmieniasz jedynie jedne na inne. Można również samodzielnie poszukać specjalistów, którzy zawodowo zajmują się kładzeniem podłóg. Tutaj jednak trzeba znaleźć kogoś z odpowiednim doświadczeniem, sprawdzonego, najlepiej polecanego na przykład na forach internetowych, tematycznych, związanych z zagadnieniem. Dopiero wtedy będziesz mieć pewność, że oddajesz swoje mieszkanie w dobre ręce.

A może by tak samodzielnie?

Jeśli chodzi o montaż podłóg – Warszawa jest akurat miastem, w którym nie brakuje firm specjalizujących się w tego typu zadaniach. Można oczywiście jednak próbować swoich własnych sił, tutaj jednak trzeba być zwykle bardzo ostrożnym. Jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy ani specjalnych narzędzi, często twoja praca może nie tylko trwać naprawdę długo i pójść na marne, ale również może okazać się kosztowne. Czasem lepiej zacisnąć zęby i po prostu zapłacić tym, którzy się na rzeczy naprawdę znają.

Ile może kosztować montaż podłóg – Warszawa?

W stolicy stawki zwykle są wyższe niż w innych częściach Polski, można jednak zawsze wyciągnąć jakąś średnią. Jeśli spec sprawdzi stan posadzki i stwierdzi, że jest ona zbyt krucha lub bardzo nierówna, konieczne będzie wykonanie nowej, cienkiej warstwy i koszt takiego przedsięwzięcia będzie oscylował w granicach 15 złotych za jeden metr kwadratowy. Dalej, zagruntowanie powierzchni również nas będzie kosztowało, tym razem plus minus 3 złote za metr. Na zagruntowanej powierzchni powinien pojawić się klej – położenie go będzie kosztowało znów około 15 złotych za metr kwadratowy. Warto pamiętać, że do tych cen należy dodać również ceny poszczególnych materiałów. Podane warto to jedynie koszt samej robocizny. Do tego również należy dodać koszt samego układania podłogi  – tutaj ceny będą się wahać od 20-kilku złotych za panele drewnopodobne, przez 30 złotych za panele drewniane, aż do 40 złotych za metr za długie deski z litego drewna.

Podobne wpisy: