Odpowiednie wyposażenie magazynu to podstawa

W pierwszej kolejności, planując zajęcie się logistyka, transportem czy zorganizowaniem dużego magazynu na jakiś określony rodzaj produktów, musisz zadbać o odpowiednią powierzchnię magazynową oraz o sprzęt i wyposażenie, dzięki którym ruszenie z całą działalnością w ogóle będzie możliwe. Obszerna przestrzeń magazynowa wraz z dostosowanymi rampami to podstawa, dalej trzeba zadbać jeszcze o wózki widłowe czy zwyżki, jeżeli magazyn ma być faktycznie wykorzystany do granic możliwości oraz o regały magazynowe. Te ostatnie można na szczęście doskonale dostosować do swoich potrzeb, wybierając jedynie odpowiedniego producenta, który posiada w ofercie różne rodzaje regałów czy decydując się na wynajem wyposażenia magazynu.  Szczególnie popularne staje się dzisiaj to drugie rozwiązanie.

Najlepsze regały magazynowe do dużych hurtowni

Tutaj zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą solidne, metalowe czy wzmacniane konstrukcje, mogące utrzymać na sobie naprawdę spory tonaż i jednocześnie umożliwiające  w każdej chwili dobudowanie kolejnych kondygnacji czy kolejnych przęseł. To również świetne regały, do których można wykorzystać wózki widłowe – sprawdzą się świetnie również zwyżki. Aby dobrze wykorzystać przestrzeń, jaką daje magazyn, przydatna może być również antresola magazynowa, na której mogą być składowane lżejsze towary, niewymagające zastosowania wózka widłowego. Dzięki temu powierzchnia magazynu automatycznie powiększa się nawet dwu- lub trzykrotnie. Mniejsze przedsiębiorstwa, sklepy, magazynki czy archiwa będą również musiały mieć regały magazynowe, jednak w ich przypadku najlepiej sprawdzą się regały półkowe, również mające możliwości rozbudowywania się w zasadzie w każdym kierunku.

Wynajem czy kupno?

Obecnie jedna i druga możliwość jest chętnie wykorzystywana przez przedsiębiorców.  Coraz chętniej jednak wybierana jest opcja, w której zarówno przestrzeń magazynowa, jak i całe jej wyposażenie nie jest kupowane na własność, a jedynie wypożyczane, co daje możliwość sukcesywnej wymiany starych elementów, zużytych na nowe, w pełni sprawne i gotowe do pracy. Firma zajmująca się wynajmowaniem często sugeruje również, jakie rozmieszczenie regałów byłoby najbardziej optymalne dla zachowania jak największej wolnej przestrzeni czy najbardziej ekonomicznego jej wykorzystania. To rozwiązanie w pełni praktyczne oraz chętnie brane pod uwagę, nie wymaga bowiem niczego, poza wyrażeniem zgody na takie, a nie inne rozwiązanie.

Jeśli nie wynajem

Jeśli nie decydujesz się na wynajmowanie regałów, regały magazynowe kupuj jedynie u dobrego, sprawdzonego producenta, który posiada odpowiednie doświadczenie w danej branży, ma sprawdzone rozwiązania oraz sporo zadowolonych z usług klientów. Jeśli nie wiesz, na kogo się zdecydować, powinieneś skorzystać z porad znajdujących się na branżowych forach internetowych – to jedno z najlepszych i najprostszych źródeł wszelkiej informacji na tego typu tematy. Producent również zawsze chętnie odpowie na wszelkie pytania lub zaproponuje montaż na miejscu.

Podobne wpisy: