Nowoczesna kuchnia niejedno ma imię

Nasze mieszkania dzisiaj wyglądają zupełnie inaczej niż te w domach naszych rodziców czy dziadków. Obecnie jesteśmy w stanie przygotować dosłownie każdą kreację, jaka nam tylko przyjdzie do głowy, co lepsze – za pomocą bardzo prostych elementów. Właśnie takie elementy jak ekran kuchenny (np. z firmy www.druknaszkle.pl) są w stanie sprawić, że domownicy będą chętnie przesiadywać z nami, spędzając czas nie tylko na przygotowywaniu smacznych potraw. Kuchnia jest sercem domu, o czym każdy, kto szykuje jej wystrój, powinien o tym pamiętać.

Ekran kuchenny jest wyznacznikiem nowoczesności

O tym, że wkraczamy w zupełnie nowy etap w dekoratorstwie oraz w aranżacji wnętrz można się przekonać właśnie po takich elementach dekoracyjnych, będących jednocześnie elementami funkcjonalnymi, wypierającymi tradycyjne, stosowane dotychczas rozwiązania. Ekran kuchenny jest bowiem godnym następcą płytek ceramicznych, stosowanych w przerwach międzyszafkowych dla ochrony ściany przed tłuszczem, osadami czy skutkami gotowania. O ile płytki sprawdzały się całkiem nieźle,  były jednak całościowo dosyć drogim przedsięwzięciem, tak ekran kuchenny jest w stanie zapewnić pełen komfort korzystania z niego oraz ostatecznie zdecydowanie mniejsze koszty.

Dlaczego płytki ceramiczne wyszły z mody?

Powodów jest kilka i każdy jest słuszny – już sam ich zakup, wraz z zakupem odpowiedniego kleju, krzyżyków oraz fugi jest drogim przedsięwzięciem, jak również znalezienie osoby, która podejmie się tego zadania. Fugi z czasem kruszą się, stają się mało atrakcyjne pod względem wyglądu i jeśli są słabej jakości, z czasem staną się mało dekoracyjnym elementem całości, wymagającym renowacji czy raczej drogiej wymiany.  Inna sprawa jest z ekranem kuchennym. Tutaj montaż jest dziecinnie prosty i nie wymaga ingerencji nikogo z zewnątrz, ponieważ samodzielnie można poradzić sobie z tym zadaniem. Ekran kuchenny montowany jest jak lustra łazienkowe – na klej montażowy lub na taśmie samoprzylepnej, dwustronnej. Powierzchnia ekranu jest dopasowana idealnie do miejsca, w jakim ma się znaleźć, ponieważ zawsze wykonywana jest na indywidualne zamówienie klienta. Tym samym nie jest konieczne docinanie go na miejscu czy dopasowywanie, które zwykle jest kłopotliwe i którego nie unikniemy na przykład w przypadku samych płytek. Sama powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ nie wymaga stosowania żadnych specjalnych detergentów – wystarczają te stosowane na co dzień w kuchni oraz ściereczka.

W pełni bezpieczne produkty

Dla niektórych szklane dekoracje w kuchni są za mało bezpieczne, aby móc je stosować na przykład posiadając dzieci lub zwierzęta. Nie trzeba się jednak niczego obawiać, ponieważ ekran kuchenny jest  w pełni bezpieczny, jeśli wybierzesz wersję laminowaną. W jej przypadku podczas stłuczenia wszystkie,  nawet najdrobniejsze elementy i odłamki trzymają się w jednym kawałku, nie rozsypując się na boki. Dzięki temu można naprawdę spać spokojnie nie obawiając się żadnych niebezpiecznych przypadków czy wypadków.

Podobne wpisy: