Parkiet Hajnówka – numer jeden z zakresie podłóg

Najważniejszą rzeczą absolutnie w każdym mieszkaniu jest znalezienie odpowiedniej jakości podłóg, które będą cieszyły oczy przez długie lata szczęśliwego ich użytkowania. Różnorodność, jaką cechują się w zasadzie wszystkie dzisiejsze firmy, jest jedynie ogromną zaletą, ponieważ ponadczasowe, uniwersalnie piękne podłogi mogą nam służyć przez naprawdę długi czas, bez względu na wybrany i dominujący w mieszkaniu styl przewodni. Czar drewnianych podłóg jest niesamowity i zawsze pasuje do każdej okazji i każdej sytuacji czy stylizacji. Za to właśnie najbardziej kochamy drewniane podłogi. Wśród oczywistych liderów na rynku należy wymienić Parkiet Hajnówkacieszących się sławą i szacunkiem swoich klientów.

Jakie technologie stosuje Parkiet Hajnówka?

Parkiet Hajnówka to firma z wieloletnimi tradycjami, znająca doskonale surowiec, z jakim pracuje. Najważniejszymi produktami w tej firmie jest jesion oraz dąb, ponieważ tylko z nich powstają deski lite lub tak zwane deski Duo. Jesion jest wybierany na deski podłogowe ze względu na swoją trwałość oraz giętkość, bardzo cenioną w meblarstwie. Jest również bardzo dekoracyjny i zupełnie odmienny pod względem kolorystyki od dębu czy innych drzew. Jesion Thermo to jedna z modyfikacji tego drewna, podczas której poddawane jest obróbce termicznej oraz parze wodnej, dzięki czemu wygląda tak niesamowicie jak egzotyczne gatunki drewna, kosztuje  jednak znacznie mniej i wciąż jest rodzimym rozwiązaniem. Drugim rodzajem materiału, wykorzystywanym w produkcji przez Parkiet Hajnówka, jest dąb. Tego drewna nie trzeba specjalnie reklamować, ponieważ od zawsze uważane jest za jedno z najtrwalszych i najtwardszych materiałów, z jakich może być stworzona powierzchnia podłogi. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ drewno dębowe z czasem nabiera jedynie szlachetnego, ciemniejszego odcienia, nie szarzeje ani nie wyciera się. W razie potrzeby można wykonać trzykrotnie, a nawet pięciokrotnie w trakcie jej użytkowania renowację bez żadnego uszczerbku na wyglądzie i estetyce. Ogromną zaletą drewnianych powierzchni jest umiejętność kształtowania przez nie wizualnego efektu dzięki naturalnemu wyglądowi czy przekrojom oraz charakterystycznej kolorystyce.

Parkiet Hajnówka i deska lita

Jednym z kluczowych produktów firmy jest wytwarzana z tradycyjnym zacięciem deska lita, układana później w znakomite podłogi. Jako deski lite produkowane są w całości z drewna jesionowego lub dębowego, gdzie warstwa użytkowa wynosi dla grubości 1,5 cm – 0,6 cm i dla grubości 2 cm – 0,8 cm. Dzięki temu może być poddawana renowacyjnemu cyklinowaniu nawet 5 do 8 razy. Do wyboru są dwie grubości – 15 mm oraz 20 mm. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z szerokościami: 100, 120 oraz 140 mm,  w drugim przypadku z 120, 140, 160 oraz 180 mm. Długość deski wynosi od 500 do 2000 mm, w zależności od efektu, jaki ma zostać za ich pomocą osiągnięty. Łączenie jest niezwykle proste, ponieważ odbywa się za pomocą pióro-wpustu.

Podobne wpisy: