Grafika do kuchni – trend, który zdobywa coraz większą popularność

Trudno się dziwić, że grafika do kuchni, wykonywana przez profesjonalistów (takich jak np. www.druknaszkle.pl) na szkle hartowanym czy niehartowanym, zaczyna bić rekordy popularności oraz wypierać dotychczas stosowane metody zabezpieczenia ściany przez pryskającym tłuszczem, woda, osadami, parą wodną oraz wszystkim, z czym mamy do czynienia w chętnie wykorzystywanej kuchni. Płytki ceramiczne zaczynają odchodzić do lamusa, a powód jest bardzo prozaiczny – szklane panele zdecydowanie lepiej zdają egzamin z użyteczności oraz z kosztów.

Rozwiązanie trwałe oraz na lata

Grafika do kuchni w postaci szklanych paneli znajdujących się  w przerwie między szafkowej jest ostatecznie tańsza i mniej kłopotliwa od rozwiązań tradycyjnych. Powód jest prozaiczny – zamawiamy pod wymiar jedynie jeden, całościowy element, dopasowany pod każdym możliwym względem do naszych wizji artystycznych oraz do naszych projektów. Szkło może być bezbarwne, może być też kolorowe czy mleczne, hartowane lub niehartowane, w zależności od miejsca, w jakim ma się znaleźć. To jednak nie wszystko – swobodnie zapełniasz w ten sposób przestrzeń, którą chcesz ozdobić lub której chcesz nadać niepowtarzalnego wyglądu. Do montażu nie potrzebujesz kłopotliwych i drogich, specjalnych klejów, nie potrzebujesz również fugi, która wraz z biegiem czasu może żółknąć lub się kruszyć. Wystarczy jedynie taśma samoprzylepna dwustronna, na której cały panel będzie się trzymał, ewentualnie stosowany w przypadku luster łazienkowych klej montażowy. To jednak wszystko – niepotrzebne są żadne super moce ani niesamowite umiejętności, ani tym bardziej specjalnie zatrudnieni do tego zadania fachowcy.

Bezpieczne dla otoczenia

Dla niektórych argumentem przeciwko takim rozwiązaniom jest ich małe bezpieczeństwo – szkło przecież jest kruche, a rozbicie takiej tafli, w przeciwieństwie do rozbicia płytki ceramicznej, może być niebezpieczne w skutkach. W tym przypadku jednak nie trzeba się obawiać takich sytuacji, mimo że powierzchnia jest szklana – dodatkowo zabezpieczona laminatem jest w stanie pozostać w jednym kawałku nawet jeśli dojdzie do jej strzaskania. Dzięki temu nikt przebywający w pobliżu nie jest zagrożony skaleczeniem się.

Niewyobrażalna paleta możliwości

Większość tego typu rozwiązań jest dzisiaj wybierana ze względu na niesamowite możliwości i ogromny wybór – w żadnym innym wypadku nie można w kuchni umieścić w zasadzie dowolnie wybranego obrazka czy rysunku.  Grafika do kuchni może być dowolnie wybranym obrazkiem, a nawet zdjęciem – firma posiada w swoich zbiorach naprawdę bogate zestawienia najróżniejszych pod względem tematycznym propozycji. Grafika do kuchni może być również jednokolorowa, dlatego dopasowanie do indywidualnych oczekiwań jest maksymalnie możliwe. Grafika do kuchni może być również inspiracją do wykonania jednego zestawu zarówno szklanych paneli ochronnych na ścianę, jak i odpowiednio dopasowanych obrazów, tworzących całe, zgrane kompozycje, zgodne z twoimi oczekiwaniami.

Podobne wpisy: