Prawdziwa twarz nowoczesnych kuchni

Nasze mieszkania są dla nas dzisiaj czymś znacznie więcej, niż jedynie miejscem odpoczynku po pracy przed kolejnym ciężkim dniem. Wnętrza naszych mieszkań odzwierciedlają nas samych – nasze zamiłowania, poczucie estetyki, gust, czy podejście do życia. Widać to szczególnie w takich miejscach jak kuchnie, czyli pomieszczenia całkowicie funkcjonalne oraz użytkowe, które mają nam służyć każdego dnia i sprawiać, że będziemy chcieli w nich przebywać. Wnętrza kuchenne już dawno przestały być szare i monotonne, dzisiaj mogą cieszyć oko feeria barw dzięki prostym elementom dekoracyjnym i jednocześnie użytkowym, jakim jest ekran kuchenny – produkcjafototapet.pl

Ekran kuchenny, czyli co dokładnie?

Ekranem kuchennym czy inaczej panelem dekoracyjnym nazywamy dzisiaj produkowane na szkle grafiki znajdujące zastosowanie w najbardziej newralgicznych miejscach w kuchni. Ekran kuchenny zastępuje stosowane jeszcze do bardzo niedawna płytki ceramiczne, znajdujące się głównie w części między blatem kuchennym czy zlewem lub kuchenką a zawieszonymi ponad nimi szafkami. To jedna z istotniejszych części w kuchni, nadająca nie tylko charakteru pomieszczeniu, ale mająca znaczenie czysto praktyczne.

Dlaczego warto wybrać właśnie taki element dekoracyjny?

O tym, ze grafika na szkle, będąca jednocześnie naprawdę praktyczna jest również znakomita ozdobą, nie trzeba nikogo przekonywać.  Najważniejsze to ustalenie, dlaczego tak naprawdę warto interesować się takim rozwiązaniem. Odpowiedź jest prosta: chociaż szkło może nas kosztować nieco więcej niż klasyczne płytki ceramiczne, to jednak w ogólnym rozrachunku jest to rozwiązanie zdecydowanie lepsze od tradycyjnego. Ekran kuchenny montowany jest w bardzo prosty sposób, najczęściej za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej czy kleju montażowego, wykorzystywanego na przykład w łazienkach do mocowania lustra. Ekran kuchenny nie potrzebuje posiadać fugi, dlatego nie trzeba się martwić również nią – tym, czy jej odcień będzie współgrał z resztą założenia, czy wybrana fuga jest odpowiedniej, dobrej jakości oraz jak długo przetrwa, nie trzeba także obawiać się, że za jakiś czas zwyczajnie się wykruszy ze starości. Ponadto ekrany nie wymagają żadnego specjalnego traktowania – do ich wyczyszczenia wystarczą stosowane na co dzień detergenty, dlatego nie ponosisz w zasadzie żadnych dodatkowych czy ukrytych kosztów.

Niewyczerpane źródło możliwości

Dzięki temu drobnemu elementowi dekoracyjnemu jesteś w stanie wykreować kuchnię marzeń, stworzoną dokładnie tak, jak sobie zaplanowałaś. Dzięki grafice przedstawiającej w zasadzie dowolną rzecz, kwiat, krajobraz czy abstrakcję możesz przenieść zarówno siebie, jak i swoich bliskich do dalekich krain znajdujących się głęboko w twojej wyobraźni. W katalogach firmy znajduje się nieprzebrana ilość różnych wzorów i propozycji, jednak to nie oznacza, że nie możesz w dowolnej chwili zaproponować swojej własnej – zostanie zrealizowana również w rozmiarze, jakiego potrzebujesz. Dokładnie i precyzyjnie, właśnie tak, jak należałoby to zrobić.

Podobne wpisy: