Wybieramy najlepsze deski – Warszawa

Mówi się, że w dużych miastach zdecydowanie łatwiej znaleźć dla siebie oraz swojego domu ciekawe i modne rozwiązania, będące jednocześnie trwałe i przeznaczone nawet do intensywnego użytkowania. W przypadku desek podłogowych warto wybierać produkty z najwyższej półki, pochodzące jedynie od producentów, nie zaś ze sklepów prowadzących sieciową sprzedaż – te zwykle są marnej jakości, niepotwierdzonej, której nie będziesz mógł dociekać, jeśli przyjdzie taka konieczność. Producent zawsze oferuje najlepszej jakości deski Warszawa z kolei jest miejscem, gdzie można znaleźć największą liczbę najlepszych producentów tego rodzaju materiałów. Za jakość ręczą swoim dobrym imieniem firmy, dlatego możesz być absolutnie spokojny o odpowiednio dobrany produkt do twoich osobistych potrzeb.

Deski Warszawa – lite czy warstwowe?

Podstawowym pytaniem przed zakupem materiału na położenie podłogi w swoim mieszkaniu jest zapytanie o styl oraz o potrzeby, a także budżet. Deski z litego drewna będą zdecydowanie droższe od paneli, szczególnie tych drewnopodobnych, jednak będą od nich również znacznie trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne oraz na przykład na zawilgocenie. Są klasycznie piękne i nadają się w zasadzie do każdego pomieszczenia oraz do każdego stylu, najbardziej jednak do rustykalnego i klasycznego, w jednym stwarzając magiczny nastrój naturalności, w drugim będący elementem ponadczasowego, znakomitego  i gustownego piękna. W przypadku desek z litego drewna trzeba pamiętać  o kilku zasadach co do ich montowania – w wąskich pomieszczeniach warto pamiętać, żeby ich dłuższa strona była równolegle położona do dłuższego boku ściany, a także, żeby zaczynać koniecznie od strony okna w stronę drzwi, nigdy odwrotnie.

Panele drewniane – czy to dobry wybór?

Jeśli chcesz nieco zaoszczędzić lub zwyczajnie lite deski są za drogie dla twojego domowego budżetu, skorzystaj z możliwości, jakie dają drewniane panele podłogowe, będące nieco zmodyfikowaną wersją litej deski. Składa się z trzech warstw, z czego dwie pierwsze stanowią listewki wykonane ze świerku lub sosny, na których znajduje się trzecia, dekoracyjna warstwa i ta jest wykonana najczęściej z drewnianej okładziny, odpowiadającej kolorystycznie efektowi, jaki chcemy uzyskać – dębowe, lipowe, bukowe, klonowe, a nawet wykonane z drewna egzotycznego. Trzeba jednak pamiętać, ze tego typu panele drewniane będą mniej odporne na wszystkie negatywne czynniki i niespodzianki, jakie mogą się im przytrafić.

Deski Warszawa – a może jednak panele drewnopodobne?

Wszystko oczywiście będzie zależało głównie od budżetu, jaki masz założony na położenie podłogi – jeśli chodzi o wygląd, to każdy panel może dzisiaj imitować dowolnie wybraną rzecz. Deski będą zdecydowanie trwalszym rozwiązaniem, a jak wiadomo, podłogi kładziemy zazwyczaj raz na naprawdę długi czas. Jeśli nie stać cię na nie, jedynym rozwiązaniem będzie znalezienie dobrej jakości paneli drewnopodobnych, na te jednak trzeba zwykle bardzo uważać – łatwo zarysować bowiem nawet te najlepsze, trzeba również uważać na wilgoć i najlepiej ścierać je na sucho, aby nie wystąpiły żadne odspojenia.

Podobne wpisy: