Dekoracje nowoczesnych kuchni w jednym miejscu

Nasze dzisiejsze, nowoczesne kuchnie w bardzo małym stopniu przypominają te, jakie znamy jeszcze z lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Dzisiaj nie są sztampowe, są oryginalne, zakładające najróżniejsze wyjścia oraz rozwiązania, często także bardzo funkcjonalne i czysto praktyczne – dokładnie takie, jakie powinny być kuchnie podążających za nowościami ludzi. To, jak jej wnętrze będzie wyglądało, zależy w zasadzie jedynie od nas, od dostępnej przestrzeni oraz od naszej wyobraźni, a ta zwykle jest nieograniczona.

Dekor kuchenny robi furorę

Jednym z najchętniej stosowanych ostatnimi czasy elementów dekoracyjnych w kuchni jest dekor kuchenny http://produkcjafototapet.pl, ale w zdecydowanie odmiennej formie – nie w postaci płytek ceramicznych, jak zwykle było do tej pory, ale w postaci szklanych szyb, wstawianych w miejsce między blatem kuchennym a zawieszonymi nad nim szafkami. To miejsce szczególne, wymagające odpowiedniego potraktowania. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty.

Czysto i praktycznie

Przede wszystkim przestrzeń międzyszafkowa powinna być odpowiednio przemyślana, a to z tego względu, że miejsce to jest szczególnie narażone na różnorodne zabrudzenia, szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się kuchenka gazowa czy elektryczna. W przypadku płytek najczęściej konieczne jest stosowanie do ich czyszczenia specjalnych detergentów, z uwzględnieniem również z czasem trudnej do odratowania czy zwyczajnie odczyszczenia fugi. Jeśli chodzi o szklany dekor kuchenny, ten problem zupełnie przestaje istnieć – szkło nie wymaga specjalnego traktowania, do utrzymania go zawsze w pełnej czystości wystarczą standardowe detergenty oraz ściereczka. Nie trzeba również martwić się o fugi, które z czasem trzeba wymieniać na nowe.

Prosty montaż, niskie koszty

Kolejną zaletą zastosowania w swojej kuchni szklanego dekoru jest jego relatywnie niska cena zakupu oraz brak konieczności w wielu przypadkach korzystania ze specjalistów montujących tego typu dodatki. Dekor kuchenny można samodzielnie zamontować na istniejącą, odtłuszczoną i odczyszczona z wszelkich zabrudzeń powierzchnię, na  przykład na istniejące płytki ceramiczne. Nie trzeba robić pod niego specjalnego podłoża, nie trzeba go również wyrównywać, ponieważ dekor kuchenny  samodzielnie wyrównuje wszystkie mniej eleganckie miejsca. Do zamontowania wystarczy często sama taśma samoprzylepna dwustronna oraz klej montażowy, wykorzystywany na przykład w przypadku luster łazienkowych.

Nieograniczone możliwości

Najlepsze jednak jest to, że jeśli idzie o dekor kuchenny, jego wygląd oraz wyraz, jaki nada całemu wnętrzu, zależy jedynie od nas. W bazie można znaleźć cała masę przykładowych obrazków, jakie można przenieść za pomocą druku na szklaną powierzchnię, jednak istnieje możliwość potraktowania tematu z maksymalną personalizacją – klient może samodzielnie wybrać dowolna grafikę, która następnie zostanie przeniesiona na powierzchnię, ta  zaś będzie stanowiła ozdobę kuchni, jakiej klient pragnie.

Podobne wpisy: