Kuchnie w nowoczesnym wydaniu

Dzisiejsze kuchnie są nowoczesne, a przy ich dekorowaniu wykorzystywane są zdecydowanie inne materiały oraz inne techniki niż jeszcze kilka lat temu. Wciąż jednak kuchnia jest sercem każdego domu, miejscem, w którym każdy czuje się najlepiej oraz gdzie toczy się główne życie całej rodziny. Kuchnia dzisiaj musi być głównie funkcjonalna, co jest możliwe do uzyskania dzięki świetnie przemyślanym meblom, szczególnie tym produkowanym pod wymiar konkretnego pomieszczenia. To jednak nie wszystko – kuchnie dzisiaj są zwyczajnie – niezwyczajnie pięknie. A jest to możliwe do osiągnięcia głównie dzięki niewielkim, skromnym elementom, takim jak dekor kuchenny z www.druknaszkle.pl

Zamiast tradycyjnych rozwiązań

W nowoczesnym budownictwie oraz w obecnym dekoratorstwie wnętrz używane są nieco inne materiały dekoratorskie, niż dotychczas. Prostym przykładem jest stosowanie litego drewna zamiast laminatów czy stosowanie zamiast lateksowych czy teflonowych farb na ściany litych cegieł betonowych czy gipsowych, dających zupełnie inny wyraz. Co więcej, zmienił się również dekor kuchenny, teraz wykonywany głównie na szkle, przeznaczony do umieszczania go w przestrzeni między szafkowej, a więc tej wymagającej mało brudzących materiałów, które jednak będą dobrze współgrały z pozostałymi meblami.

Dlaczego zmienił się dekor?

Wszystko posuwa się naprzód, a ludzie coraz chętniej sięgają po nowe rozwiązania, które dają zupełnie nowe, odmienne efekty wizualne. Dekor kuchenny jest dzisiaj często wykonywany w technice druku na szkle, zapewniającym bardzo estetyczny efekt, dodatkowo stanowiący bardzo prosty do utrzymania w czystości produkt. Dekory tego typu można dopasować indywidualnie do projektu kuchni, dzięki czemu będą  idealnie komponowały się z całością założenia. Do tej pory w przestrzeni między blatem a zawieszonymi szafkami stosowane były płytki ceramiczne. Dzisiaj – zdecydowanie coraz szybciej wychodzą z mody na rzecz szklanych dekorów.

Wiele zalet szklanego dekoru

Przede wszystkim skorzystanie ze szklanego dekoru kuchennego nie wymaga zastosowania fug, które bywają problematyczne szczególnie po kilku latach ich użytkowania. Dzięki temu kuchnia zawsze wygląda doskonale i estetycznie, nie trzeba się martwić ich odczyszczaniem oraz ewentualnym uzupełnianiem ubytków, łatwiej również taki dekor kuchenny wymienić na nowy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Czyszczenie także odbywa się bez żadnych dodatkowych czy specjalnych detergentów. Sporą zaletą jest również możliwość wybrania grafiki, jaka ma zostać nadrukowana, z naprawdę szerokich baz obrazków – takiej indywidualizacji w wyposażeniu kuchni do tej pory jeszcze nie było. Dodatkowym atutem jest możliwość wybrania szkła hartowanego lub niehartowanego, w różnorodnych kolorach, niekoniecznie w tym znanym powszechnie. Niektóre z nich można spokojnie stosować nawet w miejscach narażonych na wysokie temperatury, jak na przykład w bezpośrednim sąsiedztwie kuchenek gazowych. Rozwiązanie to znajduje coraz szersze grono zwolenników, przez co oferta sklepu coraz bardziej się rozszerza, by móc trafiać nawet w najbardziej wymagające gusta.

Podobne wpisy: