Antresole – mądre zagospodarowanie twojej przestrzeni magazynowej

W każdej firmie jednym z najważniejszych elementów jest odpowiednia logistyka, odpowiadająca nie tylko za właściwe rozporządzanie i zarządzanie całym interesem, ale również wspomagająca i usprawniająca każde działanie. Dobre zagospodarowanie przestrzeni magazynowej to absolutna podstawa logistyki i organizacji pracy, najczęściej wymuszająca innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. Jednym z nich są antresole magazynowe, stanowiące coraz częściej stały element każdego magazynu.

Antresole magazynowe – maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni

Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość składowania elementów i pakunków do ręcznego rozpakowywania na sprytnie skonstruowanych antresolach. Co więcej, istnieją w zasadzie nieograniczone możliwości ich rozbudowywania zgodnie z poszerzaniem działalności firmy czy zwyczajnie – jeśli tylko występuje taka konieczność. To coraz chętniej stosowane rozwiązanie ze względu na oszczędność cennego w magazynach miejsca, a jak wiadomo – nie wszystko i nie zawsze wymaga transportowania za pomocą wózka widłowego czy paleciaka. Co lepsze, pozyskanie takiego dodatku do swojego magazynu nie jest wcale takie trudne, jak się może zdawać.

Używane czy nowe? Jakie antresole magazynowe wybierać?

Wszystko będzie zawsze zależało oczywiście od posiadanego budżetu i zakładanych wydatków w firmie. Jeśli dopiero startujesz ze swoją działalnością, możesz spokojnie rozejrzeć się za używanymi antresolami, ponieważ są to konstrukcje niezwykle trwale i stabilne, które niełatwo ulegają zniszczeniu czy wyeskploatowaniu. Rzec by można, że są one w zasadzie niezniszczalne, dlatego nawet używane świetnie sprawdzą się na pierwszy ogień. Zanim jednak zaczniesz szukać używanych antresoli, znajdź dobrego producenta, o którym wiadomo, że ma towar najlepszej jakości  zapytaj o wycenę interesującego cię rozwiązania. Może się okazać, że nowe antresole magazynowe wraz z firmowym montażem okażą się niewiele jedynie droższe od tych używanych. Zyskujesz w tym przypadku również gwarancje producenta, dlatego takie rozwiązanie zawsze i w każdym przypadku warto rozpatrzyć. Sama wycena antresoli oraz jej wykonanie i montaż  – w zasadzie sporządzenie dokładnego kosztorysu – jest bezpłatne. Można więc śmiało kontaktować się w sprawie wycenienia ewentualnego zamówienia na taki element do twojego magazynu.

Jakie podłogi mogą mieć antresole magazynowe?

W zasadzie – przeróżne, tak, aby idealnie dopasować się do potrzeb klienta. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest podłoga wykonana z płyty wiórowej, łączonych naprzemiennie, dzięki czemu ułożona podłoga jest stabilna. Innym rozwiązaniem jest podłoga również z płyty wiórowej, ale dodatkowo wyposażona w blachę ocynkowaną, najlepiej nadającą się do miejsc, w których wykorzystywane są ciężkie wózki, mające za zadanie transport poszczególnych paczek czy palet. To rozwiązanie zdecydowanie podwyższa wytrzymałość samej drewnianej płyty. Najtrwalszym rozwiązaniem za to będzie wykorzystanie na podłodze metalu.

Podobne wpisy: